FLAGBEACH KITESURF SESSION

FLAGBEACH kite spot najdete hned po cestě z letiště po pravé straně před městem Corralejo.

Spot je určený pro nezávislé kitery, kteří perfektně bodydragují, dokáží odjet od břehu a bezpečně se vrátit na stejné místo.

Pro jistotu si můžete zaplatit rescue service v místní škole FLAGBEACH KITE CENTER, kterou najdete hned na pláži. Cena záchraného člunu je cca 30eur na 14dní, při zaplacení předem a 100eur za jednotlivý výjezd, pokud nezaplatíte dopředu a něco se pak stane.

Kvalitu ježdění ovlivńují 2 zásadní elementy: PŘĹIV A SMĚR VĚTRU

PŘÍLIV / ODLIV

PŘÍLIV – Za úplného přílivu máte dobrý vstup do vody po celé délce pláže. Rozdíl mezi přílivem a odlivem je podle polohy měsíce až 3m, tak buďte opatrní jak se voda začne odlévat. Zejména při úplňku jde hladina dolů dost rychle.

ODLIV – Za odlivu je nejlepší jít do vody přímo před centrem na pláži. Vaše úroveň by měla být taková, že nastoupíte, odjedete proti větru a na cestě zpět trefíte výstup z vody o šířce cca 5m. Všude okolo jsou jinak kameny. V silném větru to není problém, ve slabém větru to není dobrý nápad.

VHODNÉ SMĚRY VĚTRU

NW / severozápadní vítr = side off shore – nejlepší směr. Perfektní hladká voda pro normální ježdění, freestyle a v kombinaci s vlnami ideální na učení na vlnovce. SIDE OFF SHORE – jakmile vítr, začne slábnout tak se vraťte na pláž, aby jste nejeli člunem za 100 eur.

N / severní vítr = side shore – bezpečnější směr, ale počítejte s většími vlnami a na freestyle je to dost chopy.

NE / severovýchodní vítr = side on (on shore) – V létě je při tomto směru bezvětří. Stačí přejet do El Cotillo, kde si skvěle na severovýchodní vítr zajezdíte. V zimě, když je severovýchodní vítr opravdu silný, tak se může stočit okolo ostrova Lobos a na Flagbeach to vypadá jako východní vítr, který je ON SHORE. Vítr je poryvový, často vypíná, vlny jsou rozbité.