Chcete začít kitovat, ale nemáte s kitem žádné zkušenosti? Základní kite kurz je první krok pro všechny, které láká kiteboarding, snowkiting či landkiting. Díky perfektnímu ovládání kitu budete snadno pokračovat s kitem na vodě, sněhu či louce.

ZÁKLADNÍ KITE KURZ

Kurz je určený pro úplné začátečníky, kteří nemají žádné zkušenosti s kitem.

Cílem kurzu je pečlivě připravit studenty pro nadcházející lekci kiteboardingu na moři a nebo snowkitingu na sněhu. Naučíte se vše od základní teorie, strojení kitů, startování/ přistávání, ovládání jednou rukou, použití bezpečnostních systémů až po pokročilé ovládání síly „velkého“ komorového i nafukovacího kitu. Díky precizní přípravě na suchu si pak užijete lekci na moři či sněhu na maximum.

 • SPECIÁLNÍ METODIKA

  Program základního kurzu v ČR je stejný jako první den kiteboarding kurzu na ostrově Fuerteventura / Kanárské ostrovy. Pro tyto kurzy jsme upravili metodiku výuky tak, aby studenti byli za 1 den kvalitně a bezpečně připraveni pro kurz na vodě a mohli rovnou začít s bodydragyngem a rozjezdy.

 • GARANCE VĚTRU A KVALITY

  Kurzy probíhají jen za vhodných větrných podmínek. IKO instruktor level 2 – Kryštof Rubáš ,,Rubi,, pořádá kurzy kiteboardingu od roku 2007.

 • INDIVIDUÁLNÍ PŘÍSTUP

  Kvalita je pro nás na prvním místě. Učíme v malých skupinkách, kde se 1 instruktor stará maximálně o 3 studenty.

 • KOMPLETNÍ VYBAVENÍ

  Cena kurzu obsahuje kompletní výbavu trapéz+helmu+vhodný kite. Vyzkoušíte si různé druhy vybavení ve vzduchu včetně jejich strojení. Od cvičného kitu přes komorové až po nafukovací kity.

 • FOTO A VIDEO Z KURZU

  Rádi zdokumentujeme vaše kitové začátky :)

 • KURZ V ČESKÉM JAZYCE

  Kurz probíhá v češtině, tak pochopíte každý detail oproti kurzům v zahraničí.

 • KURZ V KLIDU A POHODĚ

  Jízda na vodě a sněhu závisí z 90% na správném ovládání kitu. Na sněhu se první den budete učit ovládat kite, ale v mrazu. U moře se budete první den učit ovládat kite, ale kurz je mnohem dražší. U moře nemusí foukat každý den, tak se může stát, že místo kitování na vodě strávíte kus dovolené čekáním na pláži na vítr, aby jste se naučili základy, které jste se mohli v klidu naučit už v ČR. Naučte se nejdříve perfektně ovládat kite, pak můžete pokračovat s rozjezdy na sněhu i vodě ;)

MÍSTA KONÁNÍ KURZŮ:

Kurzy probíhají podle větrných podmínek na vhodných místech v okolí Prahy a Plzně.

TERMÍNY KURZŮ:

Termíny řešíme individuálně dle dohody a aktuálních větrnostních podmínek. Při zamluvení kurzu na pevný datum si potvrdíme kurz min 24hod dopředu dle aktuální předpovědi.

CENY A DÉLKA KURZU

Kvalita kurzu a individuální přístup je pro nás priorita číslo jedna. Proto délka kurzu a počet kitů ve vzduchu závisí vždy na počtu účastníků. Učíme v privátních skupinkách, kde se stará 1 instruktor maximálně o 3 studenty.

 • VIP KURZ PRO 1 OSOBU
 • DÉLKA KURZU: 2hod s instruktorem+ zdarma BONUS 2hod individuální trénink
 • CENA: 3490kč / osoba
 • SKUPINOVÝ KURZ PRO 2 – 3 osoby
 • DÉLKA KURZU: 3hodiny s instruktorem+ zdarma BONUS 2hod individuální trénink
 • CENA: 2490 kč / osoba

Garantujeme délku kurzu s instruktorem. Například u VIP kurzu pro 1 osobu garantujeme 2hod kvalitních podmínek pro kurz. V případě nepříznivého počasí lze vybrat náhradní termín nebo hodiny přesunout k dalšímu kurzu.

Po kurzu s instruktorem si můžete ještě sami procvičit, zopakovat a zlepšit cvičení, které bezpečně ovládáte. Například létání s cvičným kitem, ovládání malého 3-5m2 depower kite

BONUSOVÉ hodiny se konají pouze za vhodných povětrnostních podmínek a navazují přímo na kurz. Pokud nefouká, tak se individuální trénink nekoná, hodiny propadají, nejdou nahradit ani přesunout.

Vezměte si kompletní náhradní oblečení. Během kurzu se můžete zapotit a ušpinit. Oblečte se podobně jako na vycházku do hor

oblečení: větrovka, dlouhé kalhoty, thermo tričko, mikinu, pevná obuv

další: svačina a pití….čaj nebo kafe v termosce jsou dobrý nápad :)

Neváhejte nás kontaktovat s jakýmkoliv dotazem