Norsko je Mekkou snowkitingu. Představte si ve svém snu perfektní vítr a nekonečné zasněžené pláně končící až na horizontu. Jestli někde existuje planeta snowkiting, tak to tam vypadá přesně jako u nás v Norsku

KAM JEDEME?

Hardangervidda je náhorní plošina, která je přímo uprostřed mezi městy Oslo a Bergen v Norsku. Cesta přes ní nabízí velké množství spotů vhodných od úplných začátečníků až po ostřílené snowkitery. Díky nadmořské výšce, která je od 1000 do 1700 m.n.m., nejsou v krajině žádné stromy ani jiné překážky, je tu parádní vítr a dostatek sněhu. Hladké zasněžené kopce a zamrzlá jezera na rozloze několik stovek kilometrů čtverečních jsou na snowkiting prostě dokonalé hřiště, které nikdy neomrzí.

VOLNÉ TERMÍNY

SNOWKITING TRIP je připraven jako týdenní trip podle dostupných letenek. Odlet je v sobotu ráno v 10:40 z Prahy do Oslo Gardemoen a zpět za týden v sobotu v 8:00 z Oslo Gardemoen do Prahy.

ÚNOR: 1.2. – 8.2., 8.2. – 15.2., 15.2. – 22.2., 22.2. – 29.2.

BŘEZEN: 29.2. – 7.3., 7.3. – 14.3.

UBYTOVÁNÍ

Máme připravené apartmány v městečku Ustaoset nebo na chatě kousek od apartmánů. Podle Vámi vybraného termínu ,počtu lidí a volných míst vybereme spolu tu nejlepší variantu. Koukněte na fotky z chaty nebo apartmánů (ty jsou jen orientační, je jich více, takže konkrétní fotky apartmánů pošleme po domluvě).

Ustaoset je vesnička s vlastní samoobsluhou, vlakovou stanicí a kavárnou zhruba 15 minut jízdy autem od nejbližšího spotu na Hardangerviddě. Apartmány pro majitele pomáháme spravovat, takže je velmi dobře známe. Jsou vybavené kuchyňkou i vlastním sociálním zařízením, některé jsou určeny pro 2 až 3 lidi, jiné jsou mezonetové až pro 6 lidí. Na chatě je několik pokojů, vždy pro dva, takže pokud se přidáte na ubytování na chatě, bude o zábavu postaráno, protože je tam vždy dost lidí a skvělá parta.

SNOWKITE SPOTY

Spotů na snowkiting je v dosahu z Ustaosetu spousta. Podle předpovědi, aktuálního větru, viditelnosti a povrchu se pro vás snažíme každý den vybrat to nejlepší místo. Silnice přes Hardangerviddu má zhruba 30 kilometrů a podél ní se nachází mnoho spotů s různou nadmořskou výškou, orientací svahů a rozdílným terénem, proto se počasí i vítr na nich velmi liší. Pokud je z důvodu velmi silného větru tato silnice zavřená, což se občas stává, můžeme obvykle využít možnost jít kitovat na jezero nebo pod stolovou horu přímo v Ustaosetu.

SNOWKITE KURZY

Ještě jste nekitovali? Nevadí :) Přijeďte se do Norska snowkiting naučit. K tripu je možné doobjednat lekce snowkitingu.

S profesionálním instruktorem se naučíte vše rychle a bezpečně.  Cílem jednotlivých lekcí je naučit Vás vše aby jste si mohli dál užívat snowkiting nadále sami. Ideálně doporučujeme 2-4 lekce aby jste si snowkiting užili na maximum.

Privátní lekce 3000kč / délka lekce 2hodiny

Semiprivátní lekce 2500kč / osoba / délka lekce 3hodiny

*Cena obsahuje kompletní výbavu pro snowkiting (vhodný kite a trapéz)

DALŠÍ AKTIVITY

Přímo v Ustaosetu začínají parádní běžkové tratě nebo se můžete vydat na skialpový výlet na stolovou horu či zajít do malé kavárničky s názvem Prestun. Nedaleké Geilo (10 minut autem) je celkem pěkné malé horské městečko. Po obou svazích údolí je tu skicentrum se snowparky, běžková trať okolo jezera vhodná pro skate, skanzen, obchůdky, restaurace, kavárny a v neposlední řadě příjemné welness centrum s bazénem a saunami.

CENA SNOWKITE TRIPU

Cena za týdenní kitetrip je 14 000,- Kč. Můžete za námi přijet klidně na delší dobu, na ceně se domluvíme.

CENA OBSAHUJE:

UBYTOVÁNÍ – V některých apartmánech jsou možné přistýlky například na pohovce v obývacím pokoji, pokud byste je chtěli využít, cena za trip může být i nižší. Pro účast na kitetripu je potřeba se stát členem Kite klubu.

TRANSFER Z LETIŠTĚ – (obvykle autem, vyjímečně vlakem), transporty za větrem, případně za jinou zábavou

PRŮVODCOVSTVÍ – rady kam jezdit a kam nejezdit, společné výlety apod.

SNÍDANĚ

V CENĚ NEJSOU:

VEČEŘE – možností je několik, můžeme je pro vás po dohodě zařídit, můžete si vařit sami ve svých kuchyňkách na apartmánech a nebo si můžeme vzájemně uvařit a pozvat se na večeři (obvykle pak vyjde na každého řada jednou týdně).

LETENKY – Cena letenek se pohybuje od 80 Euro za zpáteční let s příručním zavazadlem, navíc jsou pak poplatky za ski/kite equipment. Aktuální ceny vyhledáte na Norwegian.com,

KURZY SNOWKITINGU A PŮJČENÍ VYBAVENÍ – Velmi rádi pro vás obojí zařídíme, doporučujeme si vše zamluvit dopředu, abychom pro vás měli vše připravené.

ZAMLUVIT TERMÍN

This contact form is deactivated because you refused to accept Google reCaptcha service which is necessary to validate any messages sent by the form.